"Miluji život, protože mi dal tebe. Miluji tebe, protože ty jsi můj život." -John Lennon

Zlomené srdce

8. prosince 2015 v 9:32 | Bella |  Láska
Ahoj, mám tu pro tebe článek, když ti kluk zlomí srdce. Snad tě to utěší a pomůžeUsmívající se


Tělu stačí týdny, mozek potřebuje měsíce

Schopnost vzpamatovat se z rozchodu a začít opět normálně žít, neplakat, nesmutnit a případně navázat nový partnerský vztah, je velice individuální. Navíc záleží na tom, zda krachl vztah trvající pár měsíců nebo dvacetileté manželství. Také záleží na tom, zda se rozcházíte vy, nebo se s vámi rozchází ten druhý. A taky zda sami cítíte, že to neklape, a ten druhý to jen za vás vysloví nahlas. Nebo žijete s pocitem, že máte báječný vztah, a partner vám najednou oznámí, že je konec.
Nelze tedy přesně říci, jak dlouho trvá léčba zlomeného srdce.Obecně ale platí, že na obnovu fyzických problémů stačí většinou šest týdnů, proto i sádra se třeba dává na pět týdnů. Psychika ale potřebuje delší čas na regeneraci, výrazné změny k lepšímu lze leckdy pozorovat až po roce.

Nejde o čas, jde o výsledek

Faktem ale je, že čas v případě vyrovnání se s krachem partnerského vztahu, není až tak důležitý. Je určitým měřítkem, a pokud se stav nelepší ani po pár měsících, není vůbec špatné zajít za odborníkem. Ovšem mnohem důležitější je to, jak rozchod prožíváte. Mezi nejběžnější reakce patří následující:
  • Uzavřenost a neochota se s někým vidět či mluvit
  • Nechuť cokoli dělat, podnikat
  • Plačtivost
  • Nespavost a nechutenství, nebo naopak přejídání se
Ovšem žádný z příznaků zlomeného srdce by neměl zásadně ovlivnit běžný život, schopnost plnit své povinnosti či pracovní výkonnost.Je samozřejmě jasné, že třeba týden po rozchodu není člověk schopen ničeho a projeví se to na jeho výkonech v práci a podobně, ale jinak platí, že i krátce po rozchodu by měl být člověk schopen relativně normálně fungovat.

Zjistěte "proč"

Odborník totiž pomůže především najít a pochopit důvod rozchodu.Pomůže přijít na to, co bylo příčinou nezdaru, což je podle mě velmi klíčové. Je velmi důležité pochopit, proč rozchod nastal a čím jste tomu napomohli, protože jedině tak se můžete do budoucna poučit a vyvarovat se toho. Protože za jiných okolností je dost pravděpodobné, že stejně budute fungovat i v dalším vztahu, který opět skončí neúspěchem.
Naopak zcela nefunkční jsou následující a tomu podobné věty, jež často říkáte sami sobě nebo je slýcháte od kamarádů, kteří vás chtějí utěšit:
  • "Kašli na to, byl to stejně hulvát."
  • "Bez něj ti bude lépe, uvidíš!"
  • "Nikdy ti s ničím nepomohl, nebreč, za to on nestojí."
Jde o uměle vytvořené fráze, které s realitou nemají mnoho společného.Pokud je vám smutno, je nejlepší si poplakat, jednoduše si tím smutkem projít. Přiznat si, že vás to mrzí, že je vám to líto, a přijít na to, co přesně vás tak strašně mrzí, abyste zjistili, co byla největší hodnota v tom vztahu. Tu pak můžete hledat v tom dalším.
Zlomené srdce jednoduše bolí, je třeba s tím počítat a nepřesvědčovat se, že mám být v pohodě. Ale zároveň se nestydět požádat o pomoc odborníka, kdyby to bolelo moc nebo příliš dlouho.


Vaše Bella
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama