"Miluji život, protože mi dal tebe. Miluji tebe, protože ty jsi můj život." -John Lennon

Návod na první polibek

7. prosince 2015 v 15:31 | Bella |  Polibky atd.
Bojíš se prvního polibku? První pusy? Není to takové jako ve školce, kde ti dal pusu kluk jen tak nebo ty jemu bez sebemenšího studu - ať už na tvář nebo jen takovou rychlou, kamarádskou. Čím jsme starší a čím déle čekáme a naše první líbání, tím jsme nervoznější a stydlivější.
Návod na první pusu? Žádný není, nebudu ti přesně popisovat, kam nahnout hlavu, kam dát ruce, jak se podívat, kdy začít a kdy přestat, ale zkusím tě s tím seznámit trošku víc a doufám, že tě ta nervozita přejde… Protože se vlastně nemáš čeho bát!

Kdy bys měla začít?
Správný věk na tu první pusu je individuální, záleží na každém, kdy mu to přijde správné a neuteče při první příležitosti, kdy by na polibek potencionálně mohlo dojít. Je fajn vědět, že to chceš a že se na to těšíš - určitě je to lepší než když neustále zvažuješ, jestli jsi na něco takového vůbec připravená.
Já sama se poprvé líbala vcelku pozdě, ale tak před pár lety to ještě nikdo tak neřešil, ale stále není ostuda, mít prvního kluka až v 15ti nebo déle. Často se setkávám s reakcemi: "Ty ses fakt poprvý líbala až v 15ti? A to tě to nemrzelo, že až tak pozdě?" Tomuhle se vždy jen usměju. Popravdě, jsem ráda, že jsem na nic nespěchala a byla v pohodě. Určitě jsem si to užila víc než slečny, které ve 14ti už zažily vše, co se ohledně kluků zažít dá. Žádný spěch… to je fajn rada!
Správný čas poznáš
První pusu bys měla zažít v soukromí - je to lepší než to poprvé zkoušet před partou, před školou nebo před kámoškou - to tě leda tak ještě víc znervozní. Většina kluků dokáže ten první krok udělat sama, stačí jen aby se k tobě trošku nahnul a poznáš o co půjde. Pokud to neudělá a tobě připadá, že by chtěl, když jste spolu venku? Tak udělej první krok ty. Pozor - první krok neznamená, že se na něj vrhneš, začneš ho olizovat a slintat, myslím, že to by ho spíš vyděsilo. Stačí jen se přiblížit a hlavně: POMALU! Není kam spěchat..
Nech se vést
Kluci jsou zkrátka nadřazení holkám, jsou silnější, větší a mají mít vedení - alespoň tohle si oni myslí. Proto u líbání udávají tempo kluci, alespoň zezačátku:) Co jen ty musíš udělat? Stačí jen lehce pootevřít pusu, zapomeň na ústa otevřená, jako když zíváš - jde o jemnost a o přesnost.
Délka první pusy
To se odlišuje - nemusí to být pět minut, nemusí to být ani vteřina - záleží jen a jen na tobě. Popravdě.. Spousta slečnám přijde zezačátku i pět vteřin hodně a pokud už víc nechceš? Stačí se jen trošičku odtáhnout (aby to nebral jako negativní reakci) a klidně se usmát - pokud se ti to líbí, netvař se jak kdyby jsi byla před mrtvicí.
První pusa není nic hrozného, líbání je sama o sobě krásná věc a pokud nebudeš spěchat, nebudeš z toho dělat extra těžkou vědu - půjde to samo, tyhle věci prostě máme v sobě, chce to jen trénink.
A pár zajímavostí o líbání:
- Při líbání jsou vylučovány hormony štěstí, proto se pak můžeš cítit, jak kdybys vyhrála ve Sportce.
- Většina lidí (až 2/3) otočí při líbání hlavu doprava.
- Při téhle vcelku lehké činnosti se zapojí až 34 obličejových svalů
- Nejdelší polibek, který je zapsán i v Guinessově knize rekordů trval 34 hodin a 11 minut!Vaše Bella
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama